Hlavní obsah

I Alfa Romeo měla ve své historii obytňák. Nádherně stylový, ovšem s motorem, jehož výkon ani nestojí za řeč. I tak se prodal za balík

Foto: Bring a Trailer

Když se řekne obytné auto, patrně si vybavíte nějaký bydlík na podvozku Fordu, Mercedesu nebo třeba Fiatu, ovšem co Alfa Romeo? Ne, nejde o předělané Stelvio, nýbrž o krásného veterána z 50. let T10 Autotutto. Jeden takový byl nedávno dokonce na prodej a šel za raketu.

Článek

Chcete vyrazit na cesty s obytňákem? Není problém, máte asi tak milion možností. Ale když chcete pořádné retro, styl a rozhodně ne T1 Bulli od Volkswagenu? Pak hledejte Alfu Romeo T10!

Model v provedení Autotutto je všechno, jen ne obyčejný. Původně klasická dodávka byla vybavena dvoutaktním naftovým dvouválcem o objemu 1 158 ccm s Rootsovým kompresorem a čtyřrychlostním manuálem. Motor umístěný mezi řidičem a spolujezdcem měl zamlada výkon plných 31 koní, ale dnes kdoví.

Foto: Bring a Trailer

Uvnitř sice není postel, nicméně boční lavice jde rozložit.

Po přestavbě na obytný automobil se do vozu nastěhovala malá rozkládací lavice, kovové umyvadlo, plynový vařič, skříně a závěsy. Postel jako taková tu není (spíte na lavici), ovšem nad hlavou se vám tyčí zvýšená střecha.

Vpředu mají své místo dvě tmavě zelená sedadla, tříramenný volant, velký centrální rychloměr, pár větracích otvorů a dál? Dál nic. Jde totiž o prosté auto z 50. let.

Konkrétní kousek na snímcích byl původním majitelem přelakován do kombinace olivové a zelené. K celku pak krásně ladí ještě ocelová 16palcová kola dotvářející retro atmosféru.

Je jasné, že dálniční stíhač z obytné Alfy Romeo T10 Autotutto asi nebude, ovšem na klidné objevování okresních cest, měst nebo údolíček? Naprostý ideál.

A to si mimochodem nejspíš myslí i jeho nový majitel, protože ten vozidlo na aukčním portálu Bring a Trailer nedávno vydražil za 80 500 eur, což jsou v přepočtu dva miliony korun. A to je pořádný balík za starý bydlík!

Načítám