Hlavní obsah

Mercedes Unimog jako chytrý expediční obytňák

Foto: Bliss Mobil

Když vyrážíte na expedici do neprozkoumaného terénu, musíte se připravit čelit terénním výzvám a nějakému tomu nepohodlí, že? Špatně! Tedy alespoň pokud vyrazíte v tomhle luxusním obytňáku, který se náročného terénu rozhodně nezalekne.

Článek

Pokud chcete vyrazit do náročného terénu, moc lepších aut než Mercedes Unimog nenajdete. Je to totiž drsňák navržený tak, aby překonal ty nejtěžší překážky a odolal i v těch nejhorších podmínkách, proto si ho vybírají ti nejodvážnější dobrodruzi a nejoddanější pracanti, stal se zasloužilým členem jednotek horské služby, lékařů nebo vojáků.

A právě proto si ho vybrala nizozemská firma Bliss Mobil jako základ pro svou novou obytnou nástavbu. Firma se specializuje na výrobu expedičních automobilů všeho druhu a není proto divu, že svou obytnou nástavbu nabízejí hned v několika rozměrech (od 11 až po 20 stop, tedy zhruba od 3,3 metru až po 6 metrů) na různé podvozky (Mercedes, MAN, Steyr a další) a s různým vybavením. Tento nový 11 stop dlouhý kompaktní model na šasi Unimogu je ale přeci jen poněkud speciální…

Foto: Bliss Mobil

Expedice nemusí znamenat jen stan, vodu z lahve a jídlo z ešusu, na expedici se dá vyrazit i stylově!

Třeba tím, že místo ocelového rámu má lehčí hliníkový, který drží hmotnost základu nástavby na úrovni 1 600 kilogramů (celková hmotnost auta s nástavbou je přesto nezanedbatelných 7,5 tuny). Uvnitř pochopitelně najdete všechno potřebné – pohodlné posezení se stolkem, kuchyň s varnou deskou, dřezem s teplou vodou a lednicí, toaletu se sprchou, tři nezávislé způsoby vyhřívání, mobilní a online konektivitu, přenosnou navigaci od Garminu s integrovaným ovládáním celého systému auta… Prostě všechno! Ale pozornému čtenáři možná přeci jen jedna zásadní věc chybí…

No přeci místo pro spaní! To vznikne teleskopickým vysunutím horní části obytné nástavby o 500 mm – odhalí se tak lůžko pro čtyři a zároveň se vytvoří více místa nad hlavou při pohybu uvnitř obytné části až na výšku dvou metrů, takže ani čahouni nebudou muset chodit uvnitř shrbení. Kdepak, v tomhle expedičním speciálu se vážně nedočkáte žádného nepohodlí.

Ale všechno něco stojí a za tenhle terénní obytňák budete muset sáhnout do kapsy hodně hluboko – ceník startuje na částce 180 000 euro, tedy v přepočtu 4,7 milionu korun. Jenže poznat celý svět s luxusem vlastní sprchy a teplé postele, to je prostě k nezaplacení…

Načítám