Článek
Asi každý z nás měl nějaké to autíčko na ovládání. Možná patříte k té generaci, co honila Karosu s bowdenem, možná jste měli autíčko na kabelu, které při držení plynu jelo rovně dopředu a při puštění tlačítka couvalo mírně doleva (ano, dost trapné, ale aspoň to bylo Ferrari F40). A nebo jste možná měli nějaký z prvotřídních současných modelů na dálkové ovládání. Zde už je široký výběr - chcete závodit s replikami či fiktivními stroji? Chcete trhat rekordy na okruzích nebo skákat v terénu? Dokonce se dá pořídit i kamion na dálkové ovládání, kterému z návěsu sjedete bagrem a tím pak naložíte pískem jiný kamion. S tím bychom si jako děti určitě hráli dlouhé hodiny.
Ale všechny tyhle kratochvíle mají jedno společné, vždy to jsou jen hračky s nereálnými vlastnostmi. Tedy až doteď, protože se pár chytrých hlav dalo dohromady. A není náhodou, že se těch pár chytrých hlav dalo dohromady ve Spolkové Republice Německo, tedy evropské automobilové velmoci a zemi známé pro svou preciznost. A tam si řekli dost! Postavili autíčka DR!FT na dálkové ovládání s chováním skutečných aut.
Když budete mít autíčko v měřítku 1:43 na stole, stačí nainstalovat chytrou appku, zapnout Bluetooth a oddat se hraní. Aplikace vydává zvuky motoru reagující na ovládání auta, takže vám předvede nastartování, načež se autíčku rozsvítí světla. A pak je to snadné, na displeji máte tři budíky jako ve skutečném autě - s rychlostí, otáčkami a stavem baterie. Když dojde, nabíjí se standardním USB kabelem. Pravým palcem přidáváte plyn a levým „šlapete“ na brzdu (přitom svítí i brzdovky). U obou lze dávkovat citlivost jako ve skutečném autě. Uprostřed se pak „tahá“ za ručku, ale to je stejně jen pro žabaře, co neumí správně driftovat.
Modýlky aut vypadají jako podivná směs Skylinu GT-R R34 a Lanceru EVO X. Ale proč ne, zručný modelář jistě na šasi implementuje jakoukoliv karoserii, vždyť měřítko 1:43 je nejpopulárnější. A pak už je jen na vás, jak dobře se s ním naučíte závodit a driftovat. Autíčko dokáže simulovat chování předo-, zado- i čtyřkolky, přetáčivost i nedotáčivost.
Pokud chcete náhodou na Kickstarteru nějaký projekt podpořit, tenhle rozhodně stojí za zvážení!